13 Temmuz 2020

Duvar Kaplamalarında Bütünsel Görünüm

ile DuvarR

Bir duvar kaplaması eğer estetik kaygılar güdülmeden uygulanırsa, çıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir.

Bir duvar kaplaması eğer estetik kaygılar güdülmeden uygulanırsa, çıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir.

Duvar kaplamaları (duvar kağıtları) neden bütünsel görünmelidir?
Aslında malzeme kavramı olarak ölçümlendirdiğimizde 0.53 cm, 0.70 cm, 1.06 cm eninde olan rulolar, desen içeriği bakımından sonsuz zenginliktedir.

Bir duvar kaplaması eğer estetik kaygılar güdülmeden uygulanırsa, çıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir. Bu yüzden uygulama kriterlerine özen gösterilmeksizin yapılmış bir duvar kaplama ürünü, mekanımızda istediğimiz görsel efekt zenginliği sağlayamacaktır. Önemli ayrıntılar ise bizi doğru sonuca ulaştırır.
Kendisi zaten üst yüzey kalınlığı ( Görsel derinlik hissi) ve alt yapışma kalınlığı kağıt ya da (Non Noven) belli bir hacime sahip olan malzememiz ek yerlerinden desen kriterlerine, ekleri birleştirme kriterlerine azami özen göstererek yapılmalı, dolayısıyla duvarımızda bir bütün şeklinde durmalıdır.
Düzgün işçilikse, bu ek yerlerini hiç görmediğimiz ya da farklı duvar kaplamaları (Örnekse hasır) ya da minimal düzeyde kaplamanın yapısı gereği gördüğümüzden ibaret olmalıdır.

Amaçsa bir duvarda, malzeme içeriğine uygun olarak estetik kaygıları ön planda tutarak bütünsel görünümü elde etmemiz gerektiğidir.
Dekorasyon malzememizi farklı kılan, duvarımızda mükkemele yakın görsel bütünlüğü sağlama amacı olmalıdır.
Yoksa  size  göre  en  kaliteli  ürünü almış  bile  olsanız, eğer  düzgün  bir  elden çıkmamış ise  mekanımızda istediğimiz etkiyi yaratmayacaktır.

Bu yüzden en az aldığınız kaliteli  bir ürün kadar uygulama  ile ilgili hassasiyetinizi dile getirmeli, uygulamanın işini ehli kişilerce yapılmasını ürünü aldığınız yerden talep edebilirsiniz.