Duvar Kağıdı - Kaplama Portalı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
4 Duvar Arasına Sıkışmayın!

4 Duvar Arasına Sıkışmayın!

Tarih 14.Ağustos.2008, 21:52

Günümüz dekorasyon anlayışında temel mekan elemanlarının varlığı onları sadece kapatıp gözardı etmekten ziyade bütünün önemli ve kullanılabilir birer parçası olarak ele almaktadır


Bu yaklaşım tarzı özellikle duvarları; sınırlayan, bölen, ayıran bir unsur olmaktan çıkarıp özel ürünlerle dekorasyonu tamamlayan kullanım alanlarına dönüştürmekte.

 

Bu aşamada duvarlara ve bölmelere ne tür bir malzeme uygulanacağı gündeme gelmekte. Ürün çeşitliliği, kullanım alanlarına göre farklılığı teknolojik özellikleri gözönünde bulundurulduğunda en mantıklı gözüken alternatif duvar kağıdı olarak görülüyor. Duvar kağıtlarına olan ilginin gün geçtikçe artması ve bu sektörde özellikle kendi koleksiyonu olan ürün ve markasını oluşturmuş firmaların önderliğinde çok ciddi alternatifler yaratmaktadır.

 

Turuncu Dizayn 8 yıldır dekorasyon, perde ve perdelik kumaş, tül, döşemelik kumaş alanında faliyetlerini sürdürmekte. Son 2 senedir özellikle dekorasyon ögesinin önemli bir parçası olan duvar kağıtları alanında çalışmalarını sürdürmekte.

 

Bugüne kadar yaptığı her işte farklı yaklaşımlar gösteren Turuncu Dizayn, Duvar kağıdı sektörüne de kendi markasıyla oluşturduğu çok önemli koleksiyonuyla giriş yaparak başladı.

 

Felsefesinde trendleri takip ederek varolanı buraya taşımaktan çok, başlıbaşına trend yaratacak kitap koleksiyonlar üzerine çalışmak olan Turuncu Dizayn, 2006/2007 senesinde 3 farklı isimden oluşan (Tappa, Brezza, Corazon) koleksiyonunu, toplamda bu koleksiyonlar altında bulunan 30 kataloğu beğeniye sundu. O yıl içerisinde Türkiye genelinde ve yurtdışında birçok bayi ağına ulaştı. Bu yıl 7 kitaptan oluşan herbiri ayrı koleksiyon olan 2008/2009 sunumunu Evtex 2008 fuarında yaptı. Dünyaca ünlü tasarımcıların oluşturduğu 2008/2009 trend alanında farklı dekorasyon tarzlarında oluşturulan mekanlarda Turuncu Dizayn’ın kağıtları kullanıldı.

 

Koleksiyonun en önemli özelliği her bütçeye uygun geniş fiyat aralığında farklı zevk ve nitelikte birçok kağıdın yeralmasıdır. Kağıt çeşitliliği açısından ıslak zeminlerde kullanılan (mutfak, banyo) vinly kağıtlar, proje kağıtları, dekoratif kağıtlar, kağıt esaslı naturel duvar kağıtları, özel taşlı ve el işlemeli kağıtlar, altın-gümüş varaklı kağıtlar, çocuk odası kağıtları bulunmaktadır. 

 
2009 Turuncu Dizayn Trend ürünleri www.turuncudizayn.com sayfasından görülebilir.

Bu haber 22954 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Duvar kağıtları ithalatına koruma önlemi

Duvar kağıtları ithalatına koruma önlemi Duvar kağıtları ve benzeri duvar kaplamalarının ithalatında ek mali yükümlülük şeklinde korunma önlemi uygulanmasın...

4G Black-Gold ile Yarışta

4G Black-Gold ile Yarışta Yerli duvar kağıdı üreticimiz 4G yeni ürünleri ile yarışa devam ediyor.

ANKET

Duvar Kağıdı mı? Duvar Kaplaması mı?

Tüm Anketler

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM
Sitemizde 46 haber, Video sayfalarımızda 4 video ve Galeriler sayfalarımızda 115 fotoğraf bulunmaktadır.
Haberler 1094990 defa okundu ve 39 yorum yapıldı.Galeriler sayfalarımızdaki fotoğraflar 1142600 defa izlendi.

© 2008 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu


3d duvar kağıdı - dünya haritası poster - duvar posteri - duvar posterleri